Blake - původ jména

7. února 2014 v 18:29 | Pragdene |  FRAGMENTY
Blake je příjmení nebo křestní jméno, které pochází ze staré angličtiny. Jeho původ je nejistý. Snažila jsem se ale vyhledat vše co se dalo.


Význam jména:

Angličtina:
- varianta 1, blac to znamená "snědý" nebo "černé vlasy", byla to přezdívka pro někoho, kdo měl tmavé vlasy nebo kůži. Pochází ze staré anglické formy adjektiva blæc, blac "black" sezměnoudélkysamohlásky.
- varianta 2, přezdívka ze staré angličtiny blaac "mdlý", "bledý", "bílý", "světlý". Přezdívka pro osobu se světlými vlasy a pletí.Později ve střední angličtině (1200 - 1500 n. l.) se dvě slova blac a blaac, s opačným významem, se vyslovovala obě stejně "Blake", takže je nemožné nyní říci, který smysl byl původně zamýšlen.

Původ názvu Blake je také považován za staré severské jméno. Nejprve se objevilo v Anglii, Yorkshire. Pravděpodobně je odvozeno od slova Blaker odkazující na vesnici a bývalou obec Akershus, Norsko (východně od Osla).


Irští předci

Poangličtěná forma gaelských Ø Bláthmhaic "potomků Bláthmhac", jméno osoby od bláth "květin ", "květ", "sláva", "prosperita". V některých případech však irské jméno pochází ze staré anglické blæc 'dark', 'snědý", stejně jako1 bodě. Mnozí nositelé jsou potomky Richarda Caddell, přezdívaného le Blac nebo Black, který byl zapojen do normanské invaze Irska. Byl také šerifem Connachtu na počátku 14. století. Anglické jméno bylo Gaelicized de Blaca.Blake výskyt ve všech provinciích. Ir. de Blaca. Normani původně de Cedall. Jeden ze 14 kmenů Galway. Také to znamená Ó Bláthmhaic (Blowick) z Fermanagh a Connacht. Název vychází z přídomku "black". Rodina Blake byli britského původu, říká se že jsou potomkem jednoho rytíře od kulatého stolu.Přijeli doIrskaastali se jednou z mocnýchrodinvtétooblasti.
Erb: Procházející se kočka, přírodní barvy, čtyřnohé zvíře hledící přímo na diváka
Motto: Virtus sola Nobilitat (Cnost je sama ušlechtilá)

De Blaca výskyt velmi vznácný.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.