Akce

29. září 2013 v 12:33 | Pragdene |  FRAGMENTY
Každý rok se v několika zemí koná setkání fanoušků fantasy, sci-fi, komixů prostě čehokoliv. Mezi ty nejznámější samozřejmě patří Comic Con v San Diegu. Mě obyčejnému smrtelníkovi se může jen zdát o návštěvě takového srazu fandů, a tak se každý rok kochám alespoň fotkami. Všude na fotkách vidíte několik Supermanů, fůru koček (Black Cat, Catwoman...), Spidermanů, všude samí superhrdinové z komixů, her či filmů, ale nikde jsem nepostřehla Anitu Blake. A tak jsem začala hledat.


COMIC CON - San Diego

Založen v 1970 v San Diegu, byl zprvu zaměřen jen na komix, sci-fi/fantasy a televizi/film. Nyní obsahuje větší zaměření např. anime, manga, sběratelské předměty/ karty, hračky, videohry.
Probíhají různé soutěže např. přehlídka kostýmů. Každoročně přibývá také počet panelů, kteří propagující film, seriál, kniha... S panely souvisí rozhovory s herci, procucenty, režiséry; otázky z publika, autogramiáda a focení. Každý rok popularita stoupá, minulý rok se Comic Conu zůčastnilo přibližně 130 000 lidí.
Konání: 4 dny

A tady je "Anita" kterou jsem jedinou našla na Comic Conu. Novější jsem nenašla.

Comic Con, San Diego 2009
zdroj: 1


DRAGON CON - Atlanta

Založena roku 1987 v Antalntě.
V roce 1991 byla do pragramu přidána robotická soutěž tzv. "Robot Battles." V roce 1999 představil Dragon Con první Miss Klingolské říše, každoroční událost. Od roku 2008 Dragon Con zahrnuje přibližně 3500 hodin panelů, seminářů, workshopy, vice než 30 specializovaných odvětví, které zahrnují pasaní, alternativní historii, umění, anime, hraní her, sci-fi a fantasy literaturu, komiksy, kostýmy, nezávislý film, asijskou kinematografii a kulturu, robotiku ...

Konání: 4 dny

Dragon Con, Atlanta 2008
zdroj: 1,2
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.