Modrý měsíc (1998)

7. května 2013 v 14:08 | Pragdene |  Anita Blake Series
Blue Moon
Laurell K. Hamilton

Překlad: Pavel Toman
Obálka: Alžběta Trojanová
Redakce: Jiří Popiolek
Vydání: 2011
Počet stran: 416
Rozměr: 125x200
Provedení: paperback
Cena: 299Kč

it


Osmá kniha série Anity Blake, Lovec upírů.

Na bývalého snoubence se dá jen těžko zapomenout. Když Anitě Blakeové ve tři ráno zazvoní telefon, chvíli si myslí, že je to on. Není. Je to jeho bratr a nepřináší dobré zprávy. Jak se zdá, bývalá láska Anitina života se nechala zavřít do vězení za pokus o znásilnění.
Anita Blakeová se živí jako expert na nadpřirozené jevy a je tedy schopna uvěřit téměř čemukoli. Jenže Richard, i když je netvor, by ženě nikdy neublížil. A tak se Anita ocitá v divočině Tennessee, protože ho chce zachránit. Má jen několik dní na to, aby zjistila, kdo a proč to na něj navlékl. Brzy nastane úplněk, a pokud bude Anitina vlkodlačí láska tou dobou ještě za mřížemi, bude čelit něčemu mnohem horšímu, než jsou lidské soudy...
Série knih s Anitou Blakeovou v hlavní roli se odehrává ve fiktivním fantasy světě, ne nepodobném našemu. Jediným rozdílem je to, že v St.Louis kromě obyčejných lidí žijí také upíři, vlkodlaci a jiné nadpřirozené bytosti. Anitinou hlavní profesí je oživování mrtvých, často pomáhá policii při práci na trestných činech spáchaných nadpřirozenými bytostmi. Současně je popravčí upírů a nekromantka. Téměř detektivní příběhy jsou skrz naskrz protkány erotikou a vztahovými peripetiemi, které hlavní hrdinka prožívá s upířím Vládcem města Jean-Claudem, vlčím králem Richardem a mnohými dalšími.

Oficiální text distributora

hu


Mé oblíbené části:

Upíři vycházeli zpoza stromů. Nespěchali. Pohybovali se jako zhmotnělé stíny, pomalu, jako by měli celou noc na to, aby uzavřeli kruh a dostali nás. "Ashere?" zeptala jsem se, aniž jsem spustila zrak z pomalých, hrozivých postav.
"Oui."
"Porušuje tohle příměří?"
"Oui."
"Skvělé," vydechla jsem.
Cítila jsem ho blížit se ke mně, ale oči jsem měla jen pro tmu tam venku a stále se zužující kruh.
Vybrala jsem si jednoho upíra. Muž, štíhlý, poměrně mladý. Bez košile. Jeho hruď byla bledá, v temnotě skoro zářila bělostí.
"Pročpak, ma cherie?"

Zpět na rozcestí

Zpět

Další

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.